Pomożemy ci z ppk!

Jesteś właścicielem firmy, członkiem zarządu, dyrektorem finansowym, księgowym? Wprowadzenie PPK spędza Ci sen z powiek? Musisz to wprowadzić, ale nie wiesz jak?

Czemu już należy myśleć o PPK?

Przede wszystkim dlatego, że do obowiązku tworzenia PPK pozostaje już coraz mniej czasu. Obowiązek wdrożenia w mniejszych firmach następuje później, ale termin ciągle się kurczy.

Za niedotrzymanie terminów grożą kary finansowe. Jakie to terminy? 

Czytaj więcej >


Czym są PPK?

Pracownicze Plany Kapitałowe są powszechnym, dobrowolnym  i prywatnym (inaczej niż OFE) systemem stworzonym w celu gromadzenia oszczędności w długich terminach przez pracowników. 

Wpłaty w ramach programu będą dokonywane przez pracowników, pracodawców i państwo. Co to znaczy dla Ciebie?

Czytaj więcej >

PPK w małej firmie

Stoisz przed przygotowaniem systemowym, proceduralnym i komunikacyjnym? Nie jesteś pewny, czy aktualizacja programu kadrowo-płacowego niczego nie zepsuje?

Czytaj więcej >

Wszystko o ppk

Jak obsługiwać PPK?

Wprowadzanie PPK w każdej firmie powinno się przede wszystkim rozpocząć od analizy kosztów, które pracodawca będzie musiał ponieść w związku z Planem. Następny etap to wybór instytucji.

Czytaj więcej >

Ile PPK będzie kosztować?

Pracodawca będzie musiał sfinansować składki, zachęty fiskalne, raportowanie i wszelkie formalności. Wyjaśniamy, ile to będzie kosztować Twoją firmę.

Czytaj więcej >

Jak przygotować umowę?

Ważną czynnością, którą wykonać musi firma, jest wybór instytucji finansowej, z którą zawrze umowę o zarządzaniu PPK. To ważna decyzja – dotyczyć będzie bowiem wszystkich pracowników.

Czytaj więcej >

Jak zrezygnować z PPK?

Zgodnie z ustawą o Pracowniczych Planach Kapitałowych, każdy uczestnik tej formy oszczędzania może zrezygnować z uczestnictwa z własnej woli.

Czytaj więcej >

Najczęściej zadawane pytania!

Pytań jest wiele, my postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu i odpowiedzieć. Wszystkie pytania o PPK na jednej stronie! A jeśli nie znajdziesz satosfakcjonujących Cię odpowiedzi – zapytaj nas bezpośrednio.

Czytaj więcej >

PPK w twojej firmie – w kilku krokach

Pomożemy na każdym z etapów!


sprawdź >

Masz inne pytania? Wypełnij formularz